Európske solárne dni 2013

Solarne dni
15. mája sa na gymnáziu v Detve uskutočnilo podujatie s názvom „Európske solárne dni 2013
Jedná sa o celoeurópskou kampaňou, ktorá má za cieľ propagovať využívanie solárnej energie na výrobu elektriny, tepla a chladu. Na Slovensku ich koordinuje Slovenská agentúra pre obnoviteľné zdroje energie s ďalšími partnermi.

Tento rok sa na našej škole podarilo pripraviť bohatý program pre študentov stredných aj žiakov základných škôl. Bola to prednáška o Slnku a slnečnej energií spojená s vedomostnou súťažou, na školskom dvore si zase všetci mohli pozrieť demonštráciu solárnych pecí, ktorú pripravili študenti 2.A triedy.
Solarne dni
Podarilo sa im len s pomocou Slnka uvariť zemiaky, vajíčko aj párky a ukázať silu slnečnej energie. Členovia astronomického krúžku zase umožnili širokej verejnosti detailné pozorovanie Slnka a slnečných škvŕn cez hvezdársky ďalekohľad.